En پنج شنبه 3 فروردین 1402
پورتال شرکت نفت فلات قاره ایران

با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، کرونا را شکست می‌دهیم

اقدامات گسترده شرکت نفت فلات قاره ایران برای مقابله با ویروس کرونا

با تصمیم ستاد مبارزه با ویروس کرونا در شرکت نفت فلات قاره ایران، از نخستین روزهای شیوع این ویروس، اقدامات گسترده‌ای برای مقابله با آن در این شرکت انجام می‌شود.

از جمله این اقدامات ضدعفونی کردن مکان‌های عمومی در مناطق عملیاتی، سکوها و ستاد، مجهز شدن کارگران خدماتی به ماسک، محلول‌های ضدعفونی و ...، آموزش همکاران خدمات در زمینه رعایت مسائل بهداشتی و روش‌های جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، ارسال دستکش، عینک، ماسک، مواد ضدعفونی‌کننده، تب‌سنج و ... برای کادر پزشکی مناطق عملیاتی، ستاد تهران و ... است.

همچنین با استقرار گروه پزشک مشاور در ورودی مناطق عملیاتی، سکوها و ستاد نسبت به اندازه‌گیری تب همکاران اقدام و در صورت مشکوک بودن فرد، اقدامات لازم برای اعزام وی به مراکز درمانی انجام می‌شود. سطوح نیز هر 2 ساعت یک بار و مکان‌های عمومی هر روز پس از پایان ساعت اداری ضدعفونی می‌گردد.

 

اقدامات گسترده شرکت نفت فلات قاره ایران برای مقابله با ویروس کرونا
 اقدامات شرکت نفت فلات قاره برای مقابله با کرونا روزانه رصد می‌شود
 اقدامات شرکت نفت فلات قاره برای مقابله با کرونا روزانه رصد می‌شود

شرکت نفت فلات قاره از ابتدای بحران شیوع ویروس کرونا و با ابلاغ دستورالعمل‌ها از سوی کمیته سطح 3 شرکت ملی نفت ایران جلسات روزانه‌ای با مدیران ستاد و عملیاتی برگزار کرده است.

با تشکیل کمیته راهبردی سلامت در شرکت نفت فلات قاره، کلیه ماموریت‌های اداری، همایش‌ها، دوره‌های آموزشی و... در مناطق عملیاتی و ستاد لغو شده است.

از ابتدای بحران تلاش شد تا با تهیه و ارسال پیام‌های بهداشتی و فیلم‌های آموزشی در سیستم اتوماسیون داخلی و با تهیه پوسترهای بهداشتی و توزیع آنان در سطح شرکت، سطح آگاهی کارکنان ارتقا یابد.

با توجه به اهمیت مساله پیشگیری، برای جلوگیری از ورود ویروس به مناطق عملیاتی تدابیری اندیشیده شد؛ در این راستا وضع سلامت افراد عازم به مناطق عملیاتی در مبادی پروازی در دو مرحله در ابتدای مسیر کنترل می‌شود. در بدو ورود به ساختمان‌های ستادی نیز سلامت افراد پایش می‌شود.

آمادگی برای مقابله با ویروس کرونا

واحد خدمات درمانی از 3 هفته پیش از ورود بیماری کرونا به ایران جلساتی با موضوع مقابله با این بیماری در قالب کمیته سلامت با حضور همکاران واحدهای HSE، حراست، خدمات، آموزش و ... و به صورت هفتگی در ستاد برگزار کرده و نکاتی را به تصویب رسانده است.

از جمله این موارد می‌توان به برگزاری جلسات هفتگی در مناطق عملیاتی، کنترل و اعلام رفت‌وآمد اتباع خارجی با آمار دقیق توسط واحد حراست، جلوگیری از تعویض شیفت‌ تیم‌های خارجی مالک شناور، الزام رعایت پروتکل‌های حفاظت فردی توسط کارکنان نفتکش‌ها، برگزاری آموزش چهره به چهره برای کارکنان، درخواست تهیه و توزیع تعداد قابل توجهی ماسک طبی، مواد ضدعفونی‌کننده به مقدار کافی در ستاد و مناطق عملیاتی  اشاره کرد.

 

آمادگی برای مقابله با ویروس کرونا

تماس با شرکت نفت فلات قاره ایران 02123942000